O mnie
Urszula Rędziniak – historię z wierszem zaczęła już w szkole podstawowej bawiąc się rymem częstochowskim. Jednak wrodzona chęć poznawania świata nie pozwoliła jej zatrzymać się z piórem w ręku na dłużej i dopiero w wieku dojrzałym zaczęła formułować swoje myśli regularnie dzieląc się nimi z innymi. Jako zodiakalny Wodnik stąpa mocno po ziemi, głowę trzymając w chmurach. Kocha życie i każdego dnia próbuje dotknąć nieba by pozwolić myślom szybować swobodnie w przestworzach.
Na co dzień związana z ludźmi, czasami zagłębia się w chwilę ciszy by zajrzeć na dno duszy. Kilka lat temu odważyła się publicznie sformułować swoje wierszowane myśli i tak zaczęła na dobre i złe swoją przygodę ze słowem pisanym. Do dzisiaj dzięki tym pierwszym krokom poznała wielu wartościowych ludzi, którzy tak jak ona chcą się dzielić swoimi przemyśleniami i pasją. Grono zacne i chociaż są amatorami, to złączyła ich miłość do tworzenia.
Mąż i trójka dzieci, to pierwsi krytycy, którzy przez pryzmat miłości, lecz ze srogością znawców fachowym okiem wyłapują błędy oraz niedociągnięcia w zapisanych na gorąco strofach. Sama o sobie mówi wprost: „jestem wierszokletą”, ubierając myśli w słowa, przelewa na papier swoje uczucia i odczucia. Bliskość drugiego człowieka, życie w zgodzie z naturą i z samym sobą kreślą ścieżkę słów, które możemy spotkać w jej wierszach i prozie w formie opowiadań i felietonów, które często dotykają codzienności.
Urszula Rędziniak zawodowo i społecznie to prawnik, strażak, Inspektor Ochron Danych, prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Ziemi Strzyżowskiej, pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia Zakorzenieni w kulturze, pomysłodawca i szef Kręgu Twórczego Arche, członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzyżowskiej, członek Zespołu Redakcyjnego miesięcznika Waga i Miecz. Pomysłodawca i społeczny koordynator projektów z udziałem środków unijnych: „Wykonanie aplikacji mobilnej oraz druk przewodników i map dotyczących historycznego, przyrodniczego oraz krajobrazowego pierścienia Strzyżowa”, „Śladami przodków”, „Siła pokoleń – na granicy kultur”.
W ramach działań m.in. Stowarzyszenia Zakorzenieni w kulturze pomysłodawca i organizator ogólnopolskich konkursów literackich i fotograficznych, pomysłodawca i organizator cyklicznych wydarzeń literacko-muzycznych „Słowa złotem szeptane w Piwnicach Midasa”, oraz wycieczek turystyczno-krajoznawczych pn. „Turystycznym szlakiem Strzyżowa”, a także jednorazowych wydarzeń kulturalnych: „Strzyżów śpiewa dla Warszawy” w hołdzie Powstańcom Warszawskim, „Wolność – kocham i rozumiem”, „Święto ulicy ”, „Jolka, Jolka pamiętasz, czyli przeżyj to sam”, „Co drzemie w Dżemie”.
Urszula od lat pisze felietony, m.in. do miesięcznika Waga i Miecz oraz tworzy wiersze, które pierwszy raz zostały wydane w formie almanachu w październiku 2011 roku, w tomiku pt. Myśli wierszem w słowa ubrane.
W 2012 roku ukazał się jej pierwszy autorski tomik Na skrzydłach nadziei.
Została także zaproszona do almanachu papieskiego dedykowanego Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji Jego kanonizacji pt. Santo Subito, który ukazał się w kwietniu 2014 r., a w czerwcu ukazał się almanach literackim z wierszami o tematyce przyrodniczej pt. Ogrody Boga. Została jednym z laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego O niebylecki miecz otrzymując wyróżnienie. W tym roku wydano również dwa tomiki wierszy Miłość, która zachwyca oraz Cicha modlitwa nadziei będące pokłosiem IV i V międzynarodowego konkursu jednego wiersza o puchar wydawnictwa św. Macieja Apostoła, w których zauważono jej twórczość.
W 2015 r. ukazał się kolejny tomik Jej imię… Kobieta, przemyślany w formie i treści zamykał kolejny etap przygody ze słowem pisanym. Doświadczenie życiowe i obserwacje oraz „wyzwanie” rzucone przez męskie grono czytelników zaowocowało w marcu 2016 r. tomikiem W jej blasku… jej cieniem.
W 2017 roku została zaproszona m.in. do almanachu Wydawnictwa ASTRUM sp. z o.o. pt. Wiersze sercem pisane, Nim zabierze nas wiatr oraz Śpieszmy się kochać bliskich.
W 2018 r. wzięła udział w kolejnym pomyśle, w almanachu poetyckim o imionach.
W tomiku Siedem, który ukazał się w 2018 r. poświęconym prozie dnia, Autorka przewrotnie wszystko zamyka w siedmiu dniach tygodnia zaskakując czytelnika niespodziewanymi zwrotami codziennego życia.
Z jej inicjatywy w roku 2020, z okazji 5-lecia istnienia Kręgu Twórczego Arche wydano antologię pt. W kręgu słowa.
Obecnie wiersze Urszuli można znaleźć na autorskiej stronie Szeptane buty – http://szeptane-buty.pl/ oraz w prasie lokalnej, a w planach ma kolejny tomik wierszy, tym razem trochę zakręcony…
Tutaj chciałaby się podzielić swoimi myślami z szerszym gronem odbiorców, dzieląc się słowem wierszowanym i prozą.